KALİ LİNUX ŞİFREMİ UNUTTUM ! KALİ LİNUX ŞİFRE SIFIRLAMA ,KIRMA

KALİ , KALİ LİNUX, ROOT , PASSWORD , ŞİFRE , SIFIRLAMA

KALİ LİNUX ŞİFREMİ UNUTTUM ! KALİ LİNUX ŞİFRE SIFIRLAMA ,KIRMA

  Kali Linux 2020 şifrenizi mi unuttunuz ? Sanal makinede Kali Linuxu silip baştan kurmanıza gerek yok tek bir kod satırıyla işi halledebiliriz hatta yeni şifre bile oluşturabiliriz . Korkmayın Alzheimer değilsiniz herkes sizin gibi bazen 5 dakika önceki koyduğu şifreyi unutabilir KALİ LİNUX şifrenizi unutmanız çok normal hele bu işlere yeni başladıysanız . Birgün yaşayabilirsiniz  :) . Şimdi sizlere Kali Linux root kullanıcısnın şifresinin nasıl tek bir kod satıyırıyla değiştireceğinizi , sıfırlayacağınızı anlatacağım. Keyifli okumalar sayın şifresini unutanlar derneği üyeleri ve üye adayları . :) 

UNUTULAN KALİ LİNUX ŞİFRESİNİ SIFIRLAMA NASIL YAPILIR ? 

1- İlk olarak kali linuxu açalım . POWER MACHİNE .

2-Ekran açılırken boot ekranına gelebilmek için ADVANCED OPTİONS seçeneğine gelip 'E' tuşuna basıyoruz .

3- BOOT menüsüne girdikten sonra ' ro quiet splash ' yazan kod satırını bulup o kodu siliyoruz . :)

ro quiet splash

4- Sildiğimiz kod yerine ' rw quiet init=/bin/bash '  kodunu yapıştırıyoruz ardından F10 veya CTRL + X tuşuna basarak bu kodu kaydediyoruz sistem tekrar başlayacak.

rw quiet init=/bin/bash

5- Karşımıza siyah çirkin bir ekran geliyor .

6- Terminal ekrana ' passwd '  yazıyoruz ve entere basıyoruz .

passwd

7- Terminal bizden yeni şifremizi istiyor.Yeni şifremizi yazıp ENTER'e basıyoruz ve şifremizi onaylamak için tekrar şifremizi yazıp entere basıyoruz . KORKMAYIN ŞİFRENİZİ YAZARKEN EKRANDA GÖRÜNMEZ . Şifre başarıyla değişti yazısını görünce yukarıdanKALİ LİNUX POWER OFF  yapıyoruz yani kaliyi kapatıyoruz.

8- Kali Linuxu baştan çalıştırıyoruz.

9- Giriş ekranı gelince  kullanıcı adı yerine ' root ' şifre yerine yeni belirlediğiniz şifreyi yazıyoruz ve giriş yapıyoruz.

10- Mükemmel ŞİFRESİNİ UNUTTUĞUMUZ KALİ LİNUX'u silip baştan kurmak yerine şifresini sıfırlayıp giriş yaptık.

Adım Taha , 23 yaşındayım ve Adli Bilişim Mühendisliğinden mezunum. Kurucularından olduğum sibermetin.com sitesinde içerik üretiyor, teknik desteği sağlıyorum ve editörlük yapıyorum. Şu anda Tehdit ve Zafiyet Yönetimi Mühendisi olarak çalışıyorum. Siber güvenlik ve Adli bilişim üzerinde edindiğim bilgileri paylaşmaya çalışıyorum. Beni aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan takip edebilirsin. Herhangi bir sorun için bana mail atabilirsin.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

funny